Metalitace, šopování2021-08-08T19:41:01+02:00

Metalitace, šopování

ŽÁROVÉ STŘÍKÁNÍ KOVŮ

Metalizace zabraňuje průniku vlhkosti a kyslíku k povrchu kovu, čímž jej chrání před korozí a řadíme ji mezi vysoce odolnou protikorozní ochranu. K nanášení roztaveného kovu využíváme plynové, nebo elektrické pistole (elektro-metalizace). Tato metoda je velmi odolná a výrazně prodlužuje životnost konstrukcí.

Používá se tam, kde zákazník vyžaduje garantovanou životnost ochrany nad 10 až 15 let, anebo využívá kovy ve vysoce agresivním prostředí. Šopování je nezbytné například pro mostní konstrukce, stožáry, automobilové karoserie apod.

Pro metalizaci používáme především měď a slitinu zinku a hliníku Zinacor. Metalizaci zinkem označujeme také jako žárové zinkování. Díky rozdílu elektropotenciálu vůči ocelovému podkladu vytváří žárové zinkování ochranu proti efektům elektrolytické koroze, která zajišťuje provozní bezpečnost a prodloužení životnosti ocelových zařízení uložených ve vodě nebo v půdě. Před žárovým zinkováním je nutná příprava povrchu tryskáním a na závěr je nanesen ochranný utěsňující nátěr.

Metalizováno za využití našich mobilních jednotek

Metalizaci provádíme i v terénu

Máte zájem o naše služby?

Pošlete nám dotaz pomocí formuláře.

  Zajišťujeme i další služby

  Tryskání
  příprava povrchu

  Metalizace
  žárové stříkání kovů

  Nátěry
  nátěrové systémy

  Izolace
  PROTEGOL®, Serviwrap®

  Vysokotlaké čištění
  tryskání vodním paprskem

  Přejít nahoru